PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219933}
7,1 179 345
ocen
7,1 10 1 179345
7,2 32
oceny krytyków
Grindhouse: Death Proof
powrót do forum filmu Grindhouse: Death Proof

Mam pytanie, jak się ma Death Proof do Planet Terror. Nie oglądałem ani tego ani tego i chcę obejrzeć ale nie wiem czy to są dwa różne filmy, czy dwie części w jakiś sposób ze sobą powiązane? Bo widzę, że tytuł ten sam, ale tematyka i reżyser inny.

ocenił(a) film na 9
Skimaj

To są dwa filmy opowiadające inne historie, chociaż są tam wspólni bohaterowie (szeryf, lekarka Block, te meksykańskie siostry). Są powiązane stylistyką grindhouse, kiedy to w amerykańskich kinach samochodowych puszczano podwójne seanse, dwa filmy klasy B z innej beczki, każde pod znakiem exploit movie, przerysowane, mega brutalne, amatorskie i ociekające seksem. Taki tribute zrobili Tarantino i Rodriguez, z tym że Rodriguez w swoim "Planet Terror" poszedł w kierunku przegiętego horroru o zombie, a Tarantino został w nieco bardziej przyziemnych klimatach. W Polsce te filmy były wyświetlane oddzielnie, natomiast w USA pierwsza połowa filmu to "Planet Terror", między nimi fałszywe zwiastuny (m.in. "Machete", na podstawie którego nakręcono prawdziwe dwa filmy), a potem "Death Proof". Więc zdecydowanie warto obejrzeć dwa naraz, chociaż sam zobaczysz, że kompletnie się różnią. Ja uwielbiam obydwa ;)

Beci

Ok, dzieki wielkie, na 11 mam wykłady to jeszcze zdążę obejrzeć Planet Terror a wieczorem Death Proof :) W takim razie zabieram się do oglądania i jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedź, pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones