PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219933}
7,1 179 345
ocen
7,1 10 1 179345
7,2 32
oceny krytyków
Grindhouse: Death Proof
powrót do forum filmu Grindhouse: Death Proof

Bo ten pierwszy mnie interesuje (chciałbym kiedyś obejrzeć), a drugi już nie.. I tylko się zastanawiam
czy dużo bym stracił względem "Death Proof" gdybym nie obejrzał "Planet Terror".

ocenił(a) film na 8
Starigniter

oba filmy nie są jakoś fabularnie powiązane,bez znaczenia jest który zobaczysz najpierw ale polecam oba,bo oba są fantastyczne :D

Koksik666

No to może się skuszę również i na ten drugi, chociaż pozytywnego wrażenia na mnie opis itd. nie zrobił.

ocenił(a) film na 8
Starigniter

miałem kilka sytuacji gdy po opisie filmu stwierdzałem że jest on nieciekawy a po boku 5 znajomych oceniało film na na minimum 7 gwiazdek więc nie zawsze warto się tym kierować.Napisz po seansie jak Ci się filmy podobały i który wolisz bardziej ;)

Koksik666

No ok, ale póki co mam jeszcze wiele innych filmów do obejrzenia, więc z tymi dwoma mi się nie śpieszy ; P

Starigniter

Filmy powstały one w ramach wspólnego projektu duetu Rodriguez-Tarantino, chodziło o stworzenie 2 obrazów inspirowanych dawnymi filmami wyświetlanymi w kinach samochodowych (zw. Grindhouse). Tarantino zrobił Death Proof", Rodriguez "Planet Terror". Filmy są tak różne, jak różne były koncepcje reżyserów, fabularnie nawet do siebie nie nawiązują, mają odmienne tempo, stylistykę, konstrukcję, generalnie wszystko, łącznie z gatunkiem. Planet Terror jest na pewno bardziej dynamiczny, balansuje gdzieś miedzy horrorem a czarną komedią, operuje ogromną ilością absurdu. To że spodobała Ci się 1 część projektu w żaden sposób nie pozwoli wywnioskować czy spodoba Ci się druga, polecam więc obejrzeć Planet Terror i się przekonać :)

Szaroburo

Dzięki za komentarz i dzięki za zachęte ; D

ocenił(a) film na 8
Starigniter

po za tym szpital do którego trafia kaskader Mike w połowie filmu to ten sam co w Planet Terror, ta sama pielęgniarka i szeryf.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones